partnerek

TÁMOP-3.2.3/A-11/1-2012-0136
Megújuló gyermek és ifjúsági közösségek Csepregen
A reneszánsz Csepreg üzenete a XXI. században
TÁMOP-3.2.13-12/1-2012-0527
A MEGÚJULVA MEGŐRZÉS PROGRAMJA CSEPREGEN A KULTURÁLIS SOKSZÍNŰSÉG FENNTARTÁSA ÉRDEKÉBEN
MÁRIA-ÚT
Zarándok utak
Mariazell - Csíksomlyó
TÁMOP-3.2.4/08/1-2009-0031
A honlap fejlesztése a TÁMOP-3.2.4/08/1-2009-0031 azonosító számú pályázat támogatásával valósult meg.

Híreink

rögzítve:

VISSZALÉPÉS: 2018. novemberi híreinkhez

VAS-FILM 14.
2018. április 9. 16:59
kultúra
VAS-FILM 14.

 

Vas megyei Függetlenfilm Fesztivál
Részletes program
2018. április 14., szombat

Vas megyei Függetlenfilm Fesztivál

 

Részletes program

2018. április 14., szombat

 

 

9.30 A filmtárgy- és plakátkiállítás megnyitója
10.00 Hivatalos megnyitó
Megnyitó beszédet mond: Kovács Péter, Vép város polgármestere és Iszakné Koszorús
Judit, a Vépi Művelődési Ház és Könyvtár igazgatója
10.10 A menetrend ismertetése, a zsűri bemutatása – Meskó Krisztián, főszervező
Zsűritagok:
 Kaczmarski Ágnes, médiaművész
 Németh Károly, a Weöres Sándor Színház produkciós menedzsere
 Mészáros Márton, újságíró
 Vecsei Márton, filmtörténész, az iASK (Institute of Advanced Studies Kőszeg)
kutatója
10.15 Versenyfilmek vetítése a következő sorrendben:
- Laskai Csaba: Bence vagyok 12’
- Laskai Csaba: December 20’
- Károlyi Nóra: Tárgyilagos 17’
- Rum-kastély Média szakkör: Boszi bosszúja 5’
- Rum-kastély Média szakkör: Ha nyolc fiú horgászik 6’
- Borsodi Gabriella-Zaja Roland-Enyedi Csaba: Rain 17’
- Keresztúri Ferenc: Kelet és nyugat 51’
- Gál Kata: Örökkön örökké 3’
- Körtési András: Lélekszakadva 4’
12.30 Ebédszünet – közös majszolás – az ebédre a vendégünk vagy
13.30 A délelőtti filmeket értékeli a zsűri – Beszélgetés az alkotókkal, interaktív társalgás.
14.45 Versenyfilmek vetítése a következő sorrendben:
- Deák Szonja: Galícia földje borul reám… 60’
- Lakatos Kata-Palkovits Eszter: Álomlakók 2’
- Bakó Barnabás: Rémálom 3’
- Csibi László: Nussbaum 95736 51’
- Kecsenovity Egon: Missing 5’
- Nyilas Orsolya: Nem mered 6’
- Körmöci Norbert: Puska Official 8’
- Bán István: „Mert hegedülni csak szívből lehet” 20’
17.15 Szünet
17.45 Versenyfilmek vetítése a következő sorrendben:
- Oravecz János: Az izraelita temető 23’
- Oravecz János: Belsőváros ékköve 23’
- Melczer Zsuzsanna: Kicsizsufilm – Meglepetés 26’
- Szabó Attila: Frissítés 60’
20.15 Szünet - Közös estebéd
21.00 A délutáni filmeket értékeli a zsűri – Beszélgetés az alkotókkal, interaktív társalgás.
22.00 Beszélgetés, világmegváltó ötletek vihara, tábortűz a Művelődési Ház mellett.
2018. április 15., vasárnap
9.15 Információs blokk filmjeinek vetítése a következő sorrendben:
- Déri Lili: Miklós 1’
- Kertész Ákos: A bika 1’
- Kondor Áron: Farkasverem 1’
- Balázs Mercédesz: A hableány 4’
- Peszleg Barnabás: Semmi és minden 4’
- Peszleg Barnabás: Csendélet 1’
- Peszleg Barnabás: Napmagok 2’
- Szabados Petra: Pingpong 3’
- Baranyi Janka: Táncz 3’
- Baranyi Janka: Veszedelmes viszonyok 2’
- Németh Ingrid: Tájidegen aftermovie 2017 4’
- Varga Gábor: II. PresiDance-táncgála 2017 2’
- Varga Gábor: Home Bank reklámfilmek 3’
- Peszleg Barnabás: Egyszerű szimfónia 8’
- Szemes Dániel: Vasvonó 5’
- Lisztes Sába: Vasvonó 2’
- Péter Vivien: Kétén 3’
- Szabados Petra: Vasvonó 7’
- Baranyi Janka: Vasvonó 1’
- Németh Ingrid: Lidércnyomás 3’
- Szemes Dániel: Colors 2’
- Klobetz Rebeka: Üres tartalom a mély vízben 2’
10.30 Versenyfilmek vetítése a következő sorrendben:
- Vörös Dóra: Csillagom 1’
- Vörös Dóra: Énfilm 1’
- Lieb Lili: „Kalap” 2’
- Keserű Fanni: Mindet kezdet 1’
- Pálfi Tibor: Minek 2’
- Darányi Arnold: Sokos – A way out of loneliness 4’
- Soós András: Sziget a bánat 2’
- Katona Zsófia: Tél volt 4’
- Klug Kata-Szárnyas Tamara: Töredékek 2’
- Szárnyas Tamara: Magammal szemben 1’
- Katona Zsófia-Váradi Veronika: Árnyalatok 2’
- Sátori Zsuzsanna: Borulás 2’
- Bolfán Borka-Szabó Kristóf: Split 2’
- Mudry Péter: Az ”égigérő” fénykápolna 25’
- László Gábor: Ketten jösztök, hárman mentek 26’
- Gömör Tamás: A nagy kommunalista forradalom 23’
- Hende István: Mindörökké Harka – A harkányi gyógyvíz legendája 14’
12.30 Ebédszünet – közös majszolás – az ebédre a vendégünk vagy
14.00 Versenyfilmek vetítése a következő sorrendben:
- Boros Ferenc-Horváth Zoltán: „Mikor a halálgép muzsikál felettünk”
– Németh Miklós élete 47’
- Poroszka Magyar Zsolt: Azori 4’
- Poroszka Magyar Zsolt-Jurkovics Milán: Méhek nyomában 25’
- Kancsó Péter és a 12.a: A tapasz 3’
- Mészáros T. László: Láng 4’
- Aracsi Norbert: Remember me/Emlékezz rám 23’
16.00 A vasárnapi filmeket értékeli a zsűri – Beszélgetés az alkotókkal, interaktív társalgás.
17.00 Szünet – meglepetés program a zsűri döntéséig
18.30 Eredményhirdetés, díjazás
A rendezvény egész ideje alatt a helyszínen büfé üzemel, valamint étkezési lehetőség is biztosított a
helyszínen ingyenes! Esetleges ebédelési igényeket kérjük a rendezvény megkezdése előtt, 2018.
április 13-ig jelezni a lenti elérhetőségeken.
A VAS-FILM 14 „Édes élet”-sarkában pedig mézes-mázas élvezetek várják a sütikedvelőket
kedvezményes árakon.
Szállás a két vetítési nap szünetében (szombat éjjel) biztosított a helyszínen, a Művelődési Házban
(Természetesen hálózsákról mindenki maga gondoskodik), valamint a Vépi Szakképző Iskola
kollégiumában 2.500,- Ft + Ifa/fő/éj áron. (A szállás igényeket is kérjük a rendezvény megkezdése
előtt jelezni 2018. április 12-ig.)
A rendezvényre a belépés ingyenes!
Információ:
Meskó Krisztián, főszervező
Tel.: +36-30/659- 0275, taplankke@gmail.com; krisztianmesko@gmail.com
www.vasfilm.hu
Rendező:
Vépi Művelődési Ház és Könyvtár
Táplánszentkereszt Kultúrájáért Egyesület
A rendezvény támogatói:
Nemzeti Kulturális Alap - főtámogató
Vép Város Önkormányzata
Hegypásztor Kör (EFOP-1.3.5- 16-2016- 00761)

9.30 A filmtárgy- és plakátkiállítás megnyitója

 

10.00 Hivatalos megnyitó

 

Megnyitó beszédet mond: Kovács Péter, Vép város polgármestere és Iszakné Koszorús

Judit, a Vépi Művelődési Ház és Könyvtár igazgatója

 

10.10 A menetrend ismertetése, a zsűri bemutatása – Meskó Krisztián, főszervező

 

Zsűritagok:

 Kaczmarski Ágnes, médiaművész

 Németh Károly, a Weöres Sándor Színház produkciós menedzsere

 Mészáros Márton, újságíró

 Vecsei Márton, filmtörténész, az iASK (Institute of Advanced Studies Kőszeg)

kutatója

 

10.15 Versenyfilmek vetítése a következő sorrendben:

- Laskai Csaba: Bence vagyok 12’

- Laskai Csaba: December 20’

- Károlyi Nóra: Tárgyilagos 17’

- Rum-kastély Média szakkör: Boszi bosszúja 5’

- Rum-kastély Média szakkör: Ha nyolc fiú horgászik 6’

- Borsodi Gabriella-Zaja Roland-Enyedi Csaba: Rain 17’

- Keresztúri Ferenc: Kelet és nyugat 51’

- Gál Kata: Örökkön örökké 3’

- Körtési András: Lélekszakadva 4’

 

12.30 Ebédszünet – közös majszolás – az ebédre a vendégünk vagy

13.30 A délelőtti filmeket értékeli a zsűri – Beszélgetés az alkotókkal, interaktív társalgás.

14.45 Versenyfilmek vetítése a következő sorrendben:

 

- Deák Szonja: Galícia földje borul reám… 60’

- Lakatos Kata-Palkovits Eszter: Álomlakók 2’

- Bakó Barnabás: Rémálom 3’

- Csibi László: Nussbaum 95736 51’

- Kecsenovity Egon: Missing 5’

- Nyilas Orsolya: Nem mered 6’

- Körmöci Norbert: Puska Official 8’

- Bán István: „Mert hegedülni csak szívből lehet” 20’

 

17.15 Szünet

17.45 Versenyfilmek vetítése a következő sorrendben:

- Oravecz János: Az izraelita temető 23’

- Oravecz János: Belsőváros ékköve 23’

- Melczer Zsuzsanna: Kicsizsufilm – Meglepetés 26’

- Szabó Attila: Frissítés 60’

 

20.15 Szünet - Közös estebéd

21.00 A délutáni filmeket értékeli a zsűri – Beszélgetés az alkotókkal, interaktív társalgás.

22.00 Beszélgetés, világmegváltó ötletek vihara, tábortűz a Művelődési Ház mellett.

 

2018. április 15., vasárnap

 

9.15 Információs blokk filmjeinek vetítése a következő sorrendben:

- Déri Lili: Miklós 1’

- Kertész Ákos: A bika 1’

- Kondor Áron: Farkasverem 1’

- Balázs Mercédesz: A hableány 4’

- Peszleg Barnabás: Semmi és minden 4’

- Peszleg Barnabás: Csendélet 1’

- Peszleg Barnabás: Napmagok 2’

- Szabados Petra: Pingpong 3’

- Baranyi Janka: Táncz 3’

- Baranyi Janka: Veszedelmes viszonyok 2’

- Németh Ingrid: Tájidegen aftermovie 2017 4’

 

- Varga Gábor: II. PresiDance-táncgála 2017 2’

- Varga Gábor: Home Bank reklámfilmek 3’

- Peszleg Barnabás: Egyszerű szimfónia 8’

- Szemes Dániel: Vasvonó 5’

- Lisztes Sába: Vasvonó 2’

- Péter Vivien: Kétén 3’

- Szabados Petra: Vasvonó 7’

- Baranyi Janka: Vasvonó 1’

- Németh Ingrid: Lidércnyomás 3’

- Szemes Dániel: Colors 2’

- Klobetz Rebeka: Üres tartalom a mély vízben 2’

 

10.30 Versenyfilmek vetítése a következő sorrendben:

- Vörös Dóra: Csillagom 1’

- Vörös Dóra: Énfilm 1’

- Lieb Lili: „Kalap” 2’

- Keserű Fanni: Mindet kezdet 1’

- Pálfi Tibor: Minek 2’

- Darányi Arnold: Sokos – A way out of loneliness 4’

- Soós András: Sziget a bánat 2’

- Katona Zsófia: Tél volt 4’

- Klug Kata-Szárnyas Tamara: Töredékek 2’

- Szárnyas Tamara: Magammal szemben 1’

- Katona Zsófia-Váradi Veronika: Árnyalatok 2’

- Sátori Zsuzsanna: Borulás 2’

- Bolfán Borka-Szabó Kristóf: Split 2’

- Mudry Péter: Az ”égigérő” fénykápolna 25’

- László Gábor: Ketten jösztök, hárman mentek 26’

- Gömör Tamás: A nagy kommunalista forradalom 23’

- Hende István: Mindörökké Harka – A harkányi gyógyvíz legendája 14’

 

12.30 Ebédszünet – közös majszolás – az ebédre a vendégünk vagy

14.00 Versenyfilmek vetítése a következő sorrendben:

- Boros Ferenc-Horváth Zoltán: „Mikor a halálgép muzsikál felettünk”

– Németh Miklós élete 47’

 

- Poroszka Magyar Zsolt: Azori 4’

- Poroszka Magyar Zsolt-Jurkovics Milán: Méhek nyomában 25’

- Kancsó Péter és a 12.a: A tapasz 3’

- Mészáros T. László: Láng 4’

- Aracsi Norbert: Remember me/Emlékezz rám 23’

 

16.00 A vasárnapi filmeket értékeli a zsűri – Beszélgetés az alkotókkal, interaktív társalgás.

17.00 Szünet – meglepetés program a zsűri döntéséig

 

18.30 Eredményhirdetés, díjazás

A rendezvény egész ideje alatt a helyszínen büfé üzemel, valamint étkezési lehetőség is biztosított a

helyszínen ingyenes! Esetleges ebédelési igényeket kérjük a rendezvény megkezdése előtt, 2018.

április 13-ig jelezni a lenti elérhetőségeken.

A VAS-FILM 14 „Édes élet”-sarkában pedig mézes-mázas élvezetek várják a sütikedvelőket

kedvezményes árakon.

Szállás a két vetítési nap szünetében (szombat éjjel) biztosított a helyszínen, a Művelődési Házban

(Természetesen hálózsákról mindenki maga gondoskodik), valamint a Vépi Szakképző Iskola

kollégiumában 2.500,- Ft + Ifa/fő/éj áron. (A szállás igényeket is kérjük a rendezvény megkezdése

előtt jelezni 2018. április 12-ig.)

 

A rendezvényre a belépés ingyenes!

 

Információ:

Meskó Krisztián, főszervező

Tel.: +36-30/659- 0275, taplankke@gmail.com; krisztianmesko@gmail.com

www.vasfilm.hu

Rendező:

Vépi Művelődési Ház és Könyvtár

Táplánszentkereszt Kultúrájáért Egyesület

A rendezvény támogatói:

Nemzeti Kulturális Alap - főtámogató

Vép Város Önkormányzata

Hegypásztor Kör (EFOP-1.3.5- 16-2016- 00761)

 

keresés

rendezvénynaptár

HKSzCsPSzV
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

könyvajánló

Zsiga Henrik
Zsiga Henrik : Végül magad maradsz
Végül magad maradsz

könyvtári kölcsönzés

Online könyvtár

fotógaléria ajánló

Helyi értékek_ értékasztalok
2017.10.20. 12:00
fotógaléria megtekintése

facebook